O nas

Firma powstała w 2010 r. jako kontynuacja istniejącej od 2002 r. firmy KM Tronik s.c. Marek Ślusarczyk, Kazimierz Bielewicz.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie automatyki i robotyki. Tworzymy proste konstrukcje, jak i kompletne linie technologiczne. Jesteśmy firmą prężnie rozwijającą się o bardzo wszechstronnych możliwościach. Spółka zatrudnia wysokiej klasy specjalistów z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym. Działamy w branży betoniarskiej i ciepłowniczej (tworzymy systemy monitoringu) . Oferujemy, również usługi z zakresu automatyki przemysłowej, bazując na urządzeniach i oprogramowaniu renomowanych producentów przy ich wyborze służymy naszą wiedzą i doświadczeniem.

Najważniejszymi obszarami naszej działalności są:

Projektowanie i budowa maszyn

Specjalizujemy się w urządzeniach wykorzystywanych przy produkcji elementów z betonu.

Projektujemy, wykonujemy i uruchamiamy:

 • Wszystkie elementy linii produkcyjnych, takie jak stoły wibracyjne, przenośniki paskowe, podajniki rolkowe, separatory warstw produktów paletyzowanych, popychacze blatów, łuparki, wagi kruszyw, dozowniki dodatków uszlachetniających i barwników w płynie, mieszalniki pigmentów w proszku, systemy kolor-mix itp.
 • Kompletne linie produkcyjne i ciągi technologiczne
  • standardowe linie technologiczne z pełnym obiegiem blatów produkcyjnych: odbiór elementów mokrych, spiętrzenie, transport do magazynu, kontrola procesu dojrzewania, transport z magazynu, paletyzacja i pakowanie/owijanie folią
  • linie technologiczne do produkcji wielkogabarytowych elementów betonowych, takich jak: płyty drogowe, jomby, elementy ogrodzeń betonowych i ekranów akustycznych
  • linie do postarzania wyrobów betonowych w zakresie łupania bloków betonowych, szlifowania czy obijania wybranych krawędzi

Maszyny wykonujemy na indywidualne zamówienie klienta.

Oferujemy kompleksową obsługę – począwszy od projektu, poprzez wykonanie, na instalacji i uruchomieniu kończąc.

Urządzenia projektujemy tak, aby umożliwić pracę w trybie automatycznym z zachowaniem standardów bezpieczeństwa, zgodnie z aktualnymi przepisami krajowymi, wymogami Unii Europejskiej (Dyrektywa Maszynowa 2006/42/WE) oraz odpowiednimi normami mechanicznymi ISO.

Instalacja robotów przemysłowych

Współpracujemy z największymi dystrybutorami robotów paletyzujących w Polsce.

Świadczymy usługi w zakresie:

 • instalacji oraz oprogramowania gotowych robotów paletyzujących
 • projektowania i konstruowania, zgodnie z życzeniem klienta, odpowiednich chwytaków z osprzętem montowanym na ramieniu robota

Automatyzacja produkcji

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy na obiektach przemysłowych, realizujemy częściowe lub pełne zautomatyzowanie procesu produkcji zgodnie z aktualnymi przepisami bezpieczeństwa.

Zajmujemy się:

 • uruchamianiem nowych i naprawą zużytych oraz uszkodzonych linii produkcyjnych i węzłów betoniarskich
 • wymianą oraz modernizacją systemów sterowania w istniejących urządzeniach i maszynach
 • instalowanie systemów bezpieczeństwa i urządzeń ochronnych, takich jak kurtyny świetlne, systemy zapobiegające niepowołanemu uruchomieniu maszyny, bariery ochronne, osłony, siatki zabezpieczające
 • tworzeniem systemów monitoringu i wizualizacji procesów technicznych
 • montażem urządzeń do pomiaru wilgotności kruszyw i mieszarek betonowych
 • Ponadto zapewniamy pełne przeszkolenie załogi w zakresie obsługi wszystkich instalowanych przez nas urządzeń i oprogramowań, a także zestaw materiałów szkoleniowych wraz z instrukcją obsługi.

Projektowanie układów sterowania

Wykonujemy:

 • systemy sterowania linii produkcyjnych, węzłów betoniarskich i innych obiektów przemysłowych
 • szafy zasilająco- sterujące i pulpity operatorskie wraz z montażem u klienta
 • prace modernizacyjne

Wykorzystujemy urządzeni najlepszych producentów sprzętu elektronicznego. Z naszych rozwiązań korzystają firmy przodujące w branży produkcyjnej kostki brukowej i wyrobów betonowych w Polsce.

Prace serwisowe

Na życzenie klienta przeprowadzamy rozruch maszyn oraz prace serwisowe i naprawcze – zarówno w zakresie mechaniki jak i automatyki oraz oprogramowania.

Zespół KM Sp.z o.o. jest gotowa udzielić Państwu wsparcia w każdej sytuacji.